Cesta větru *1.

9. července 2011 v 10:55 | kawaii ~ ^^ |  Cesta větru (by Crazy.DE.Bill)
Autor: Crazy.DE.Bill
Blog: www.mywordabout.blog.cz
Hetero

1.
Obyčejný, nudný den školy.. do třídy přijde naše třídní a začne cosi mlít, v půlce jí začnu poslouchat, protože mě to dost zaujme..
,,...Studenti naší školy mají možnost jet na měsíc na výměnný pobyt do Německa, takže ti, kteří si myslí že zvládnou chodit do německé školy, ať si jdou ke mně pro přihlášky. Samozřejmě nepojedou všichni přihlášení, ale budou vybráni jen někteří uchazeči. A pro ty kdo si myslí, že se přihlásí, aby se ulili, tak to ani nezkoušeje..Takže kdo chce, pojďte si pro přihlášky, příští týden bude výběrové řízení a za měsíc, což bude 10. května, se bude odjíždět." prohlásí třídní.
Nepřemýšlím dlouho a jdu si jako jediná ze třídy pro přihlášku. Němčina mě baví a asi jako jediná ze třídy jí rozumím, i když sem se jí doma nikdy nešprtala.

,,No myslela sem, že bude větší zájem..Takže Kate, do dvou dnů mi to dones vyplněné a podepsané od rodičů.." dá mi nějáký papír a já jen přikývnu a jdu si zas sednout.
,,No Kate..to snad nemyslíš vážně..co tam budeš dělat?" čučí na mě Andy, holka se kterou sedím, ale moc se s ní nebavím, jak chleba z tašky.
,,No co.. to stejný jako tady, akorát v jiným prostřdí.." pokrčím ramenama. Andy jen kroutí hlavou. ,,A navíc jsi to ty, kdo mě furt vyčítá že jen sedím doma a nikam nechodím.."
,,Tak mi pak budeš vyprávět, jaký tam jsou kluci.."
,,Jo jasně..ale tobě to stejně bude na prd protože neměcky neumíš říct ani jak se jmenuješ.." ušklíbnu se.
,,Co kecáš.. to se řekne.. hmm..Ich..din..Andrea..?" přemýšlí, div se jí nekouří z hlavy a já se musím smát.
,,Ich bin.. když už..dilino.." směju se
,,No jo, já sem ráda že umím mluvit česky, natož německy.." otočí se uraženě dopředu. Radši už nic neříkám, jen přemýšlím jak ukecám maminu aby mě pustila..
Když dojdu domů, sednu si do pokoje a začnu vyplňovat tu přihlášku.
,,Jméno.. Kate Schneider.." no jo, německý kořeny se nezapřou.. táta totiž byl němec, i když si ho nepamatuju. Rok po mém narození zdrhnul zpátky do Německa a s mámou se rozvedl. Od té doby sem ho viděla asi 2x ale to sem byla malá takže si ho nepamatuju. Jediný co mi po něm zůstalo je jedna fotka a příjmení.
Vyplním všechny ty blbosti který tam po mě chtějí vědět a pak se odhodlám jít za mámou.
,,Mami.. já.. my sme dostali ve škole příležitost jet na zahraniční pobyt do Německa..a já bych tam moc chtěla.. zlepšit se v jazyce a tak.. podepíšeš mi to??" usměju se
,,Né mami nikam ji nepouštěj..já nemůžu ani na diskotéku.." ozve se moje třináctiletá ségra Eva. Žiju jen s ní a mámou, máma má smůlu na chlapy, Evin táta od nás totiž taky zdrhl, jen se dozvěděl že je máma těhotná.
,,Evo mazej do pokoje, nemáš na to ještě věk, Kate už je 18 a tobě je 13 tak se uklidni!" vyžene máma Evu do pokoje a pak se vrátí ke mně. ,,A to jako nějáká holka bude místo tebe bydlet tady??" zeptá se mě.
,,No..jo..ale ty neměcky umíš tak to bude v pohodě!" usměju se a pak se ptá na dalších milion otázek,ale nakonec mi to podepíše a já jí radostí obejmu. Těším se tam jak malá.. konečně nějáká změna..
Hned další den odevzdám přihlášku, za týden si nás, co sme se přihlásili, pozvou na nějákej pohovor. Nevidím tam moc známých tváří, je nás tam asi 15. Naše němčinářka si nás zve každýho zvlášť na pohovor, kde na nás nemilosrdně šprechtí německy. :-D Když od ní odcházím, chválí mě, jsem prý žhavý kandidát..:-D Budou brát 10 lidí, takže doufám že budu mezi nima.
Za další týden mi třídní oznámí, že mě vybrali a jedu do Německa. Div jí neskočím kolem krku, jakou mám radost. :-D
Připadá mi to jako tisíc let, než se konečně dočkám a sedím v minibuse, kterým jedeme do Německa. Konečně..
--------O 5 DNÍ POZDĚJI - NĚMECKO -------
,,Ahoj holky.." pozdravím, když přijdu do třídy a sednu si do lavice.
,,Ahoj.." odbydou mě a dál zapáleně o něčem debatují.
,,Co řeší, Lorett??" zeptám se mojí kámošky, se kterou teď sedím.
Otočí se ke mně, a nechá Ivu a Viky, které sedí před náma, být. ,,Ale tady Iva si nabalila novýho týpka.." protočí očima
,,Aha.." Nechápu jak ty dvě můžou tak často střídat kluky, každý den nemluví o ničem jiným.. Ach ty němky.. :-D
,,Co ty Kate??" otočí se ke mně Viky.
,,Co jako??" podívám se na ni nechápavě
,,No na koho si brousíš zuby ty?" usměje se
,,No u mě žádná změna...na nikoho...jen si povídejte dál a nenechte se rušit.." radši si povídám s Lorett, ta je na tom podobně jako já.. taky se o kluky nějak nezajímá..
Jsem tu teprve týden, ale už sem si tu zvykla, lidi jsou tu děsně v pohodě, hlavně Paula, u které momentálně na měsíc bydlím a Lorett, která se mnou sedí od mýho prvního dne tady a se vším mi pomáhá.
Po škole jdu rovou "domů" , nemám náladu poslouchat ty žvásty holek a Lorett musela taky domů. Po cestě přemýšlím nad blbostma a poslouchám mp3. BUCH! Najednou ležím jak dlouhá tak široká rozplácnutá na zemi, na mě si to leží nějákej týpek.
,,Sorry.." vysouká ze sebe a škrábe se nohy.
,,V poho..to byla moje vina, nekoukala sem na cestu.." řeknu a škrábu se taky na nohy.
,,Tak příště koukej.." usměje se
,,Jasně tak čus..." mávnu na něj a už si to pádím dál.
Druhej den, když přijdu do třídy holky zase drbou.. Sednu si k nim a pozdravíme se. No jo, melou o včerejšku, co zase všechno dělali s těma jejich klukama.. bože.. jak kdyby nebylo plno jiných témat na rozjímání..:-D A Lorett tu ještě není, chjo.. :-D
,,Lorry pojď si dát fotbálek na chodbu.." přemlovám ji jen co vejde do třídy, ale v tom zrovna zazvoní
,,Tak až příští přestávku jo?" usměje se
,,No dobře.." taky se usměju a snažím se přežít nudnou hodinu matiky...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Povídka "Cesta větru" ?

Ano ~ ^^ 100% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by: Crazy.DE.Bill